Drony jako Městská hromadná doprava nebo taxi?

Drony jako Městská hromadná doprava nebo taxi?

Drony jako Městská hromadná doprava nebo taxi? 1024 479 OKdron.cz

Prosíme nasedat! To uslyší zájemci o přepravu dronem už v červenci. Kde? Asi nikoho nepřekvapí, že tím vyvoleným městem je Dubaj. Město futurismu, kde není problém postavit umělé poloostrovy tak bude mít další prvenství.

Čínský dron Ehang 184, který bude dopravu zajišťovat, dokáže létat rychlostí až 160 km za hodinu a unese cestujícího do 100 kg živé váhy.

„Není to žádný pokus. S tímto dopravním prostředkem jsme na dubajském nebi již létali,“ cituje web New York Times tamního šéfa dopravního úřadu Mattara al-Tajera.

Cenu za dopravu tímto bezpilotním letounem zatím neznáme, ale víme, že jeho dolet je 50 km. Ve vzduchu vydrží dron taxi půl hodiny a v ostrém provozu bude jeho maximálka držena na 100 kilometrech v hodině.

A co musí umět odvážlivec, který se chce nechat přenést? V podstatě nic extra. Po nasednutí pouze zadá adresu, na kterou chce být dopraven a potom už se jen kochá výhledem na moderní metropoli Spojených arabských emirátů.

Bude mít přeprava drony takové výhody a cenovou dostupnost, že bude zavedena i jinde po světě, třeba u nás v ČR? Nemyslíme si. Ale kdyby v budoucnu přece jen, určitě se hlásíme do řad zájemců o provozování leteckého dron taxi!

Ke zvýšení kvality webu a k analytickým účelům využíváme soubory cookies.