7 tipů jak vybrat dodavatele leteckých snímků

7 tipů jak vybrat dodavatele leteckých snímků

7 tipů jak vybrat dodavatele leteckých snímků 1024 519 OKdron.cz

S leteckými záběry se nám tu roztrhl pytel, nedivíme se. Z výšky je všechno tak nějak hezčí, nadupaný emocemi a oživení jinak ne úplně bombastickýho videa je zaručeno. Na co si dát pozor, když si chcete pořídit letecké video nebo fotky a víte, že je chcete veřejně šířit a sdílet, třeba na Facebooku? A je úplně jedno, jestli jde o nadupanou marketingovou kampaň nebo svatební video. Chcete video s leteckými záběry? Počítejte s tím, že jakmile ho dáte veřejně k dispozici, může na vás čekat řada nepříjemností. A těm se díky našim radám hravě vyhnete!

  1. Rada nad zlato: pořádně si rozmyslete, co vlastně chcete a koho tím hodláte oslnit.
  2. Projeďte si více webů dodavatelů a podívejte se na jejich práce. Podle toho poznáte hned několik věcí: umí s dronem lítat?, jakou ostrost jejich záběry mají?, umí zpracovat i postproces leteckých fotografií a videa, jako je barevná korekce či střih?, líbí se vám jejich video či foto styl?, kolik zakázek už mají za sebou?
  3. Stačí vám prostě foto z výšky na plakát a šmitec? Pak zvolte v podstatě kohokoli, kdo má ve svém technickém arzenálu aspoň drona jako je DJI Phantom s rozlišením 12 Mpx na fotku.
  4. Pokud vám jde o kvalitní ostrý snímek, který chcete prezentovat např. na webu, tzn. budete ho moci rozkliknout a přiblížit do detailů, pak určitě zvolte firmu, která může na svých dronech měnit techniku, kterou letecké snímky pořizuje. Musí mít i větší aero jako je třeba DJI S900.
  5. Líbí se vám virtuální prohlídky a stejným způsobem chcete nafotit váš areál, aby se po něm vaši zákazníci mohli pomyslně proletět? Vraťte se k bodu 2 a při projíždění dodavatelů se zaměřte i na prozkoumání jejich leteckých virtuálních prohlídek. Fotí je vůbec? Pokud ano, jakou mají jejich fotky ostrost? Můžete si fotku přiblížit? Umí propojit jednotlivé virtuální body, abyste se mezi nimi mohli pohybovat? Vymysleli jste si i vložení info grafiky, fotky v detailu nebo videa do celkové prohlídky a nevíte, jestli je to možné? Podívejte se, kdo umí to, co chcete a nebojte se na všechno zeptat!
  6. Stejně jako letecké fotografie i letecké video můžeme rozdělit podle toho, co a komu chcete ukázat. A zase ten bod 2, podívejte se, jestli někdo točil podobnou záležitost, kterou chcete vy. Nemyslíme tím stejný nápad, ale pocit, který z výsledného videa má divák mít. Chcete záznam ze sportovní akce, rychlý a zběsilý, třeba motokrossový závod? Koukejte po lidech, kteří mají mrštnou kvadrokoptéru a zkušenost, protože soustředit se na řízení dronu ve velké rychlosti a ještě pořídit dobré video chce hodně cviku. Pro atmo záběry potřebujete někoho, kdo si na své technice umí dobře pohrát s hloubkou obrazu a z jeho videa na vás přechází klid.
  7. To nejdůležitější na konec!!! Vždy se podívejte, jestli si najímáte firmu, která je držitelem licence úřadu civilního letectví pro poskytování leteckých prací a služeb. Už jen to, je zárukou jisté kvality. To že má soused drona a rád vám to za tisícovku udělá, se vám nemusí vyplatit, protože na vás můžou čekat velmi nepříjemné legislativní a finanční postihy.

 

 

Ke zvýšení kvality webu a k analytickým účelům využíváme soubory cookies.