4 kroky pro pořízení leteckých fotografií a videa

BVV letecky

4 kroky pro pořízení leteckých fotografií a videa

4 kroky pro pořízení leteckých fotografií a videa 1024 576 OKdron.cz

Rozhodli jste se, že jako součást prezentace vaší firmy jsou záběry ze vzduchu a letecké snímky to pravé? Souhlasíme s vámi. Máme pro vás pár tipů, jak si vybrat toho, kdo vám je vytvoří a hlavně s čím počítat před jejich pořízením.

 1. krok je bezpochyby vaše rozhodnutí, tedy CHCEME LETECKÉ FOTOGRAFIE nebo LETECKÉ VIDEO.
 2. krok – od koho, čím a za kolik
  Tyto otázky se vám jistě budou točit hlavou jako první. Na výběr máte několik možností podle ceny, technologie, kvality pořízených snímků či rychlosti zpracování.
  Asi se shodneme, že cena a kvalita je tou zásadní položkou. Pokud tedy nemáte na vytvoření foto a video prezentace deseti až statisíce korun, budete volit spíše něco menšího než je helikoptéra. Ideálním prostředkem je bezpilotní letadlo, tedy letadlo bez pilota na palubě nebo-li dron. I dronů je velké množství s různou kvalitou optiky. Fotografie a video z dronů na našem trhu pořídíte v řádů tisíci korun.
 3. krok – kde se bude let konat?
  Je jasné, že chcete zachytit vaši firmu, areál, nemovitost, svatbu a tak dále. Tady nastává zásadní milník, který se týká rychlosti pořízení! Piloti dronů se řídí tzv. doplňkem X, který přesně stanovuje, kdo mohou a nemohou létat, popřípadě mají možnost požádat Úřad civilního letectví o přiznání výjimky – např. ve městech. Počítejte, že vyřízení výjimky bude trvat asi 14 dní!
 4. krok – předání fotek a videa
  Předání hotových výsledků je velmi rychlé. Pokud Vás zajímá jen pořízený materiál bez jakýchkoli úprav, můžete ho mít v ruce ihned po skončení letu a naložit s ním podle vašich představ. Chcete-li výsledné fotografie upravit, jedná se řádově o pár dnů, stejně jako s videem. Samozřejmě vždy záleží, jak náročné požadavky na výsledek máte.